Vozík v relax zóně

V pátek 5. září nad ránem opustil datové centrum CeColo poslední produkční server, od té doby běží veškerý provoz pro naše zákazníky z nového datového centra – DC TOWER.
Poslední akcí stěhování našich služeb byl přesun serverů dvou větších zákazníků. Pro každého z nich provozujeme složitější řešení složené z několika fyzických serverů. Kromě komplikací spojených s uzavírkou standardní příjezdové komunikace do CeColo kvůli bouračce na Bohdalecké křižovatce proběhla i tato poslední stěhovací noc podle plánu, bez nečekaného negativního vlivu na provoz služeb zákazníků. Možná bych dokonce řekl, že nám přesun šel hladce, protože se pro nás stěhovací postup stal zaběhnutou rutinou a časy na relokaci serverů jsme tím pádem neustále zkracovali. Je ale určitě dobře, že se v této disciplíně již dále zdokonalovat nebudeme.
Když jsme s kolegy počítali, kolik kilo hardware jsme přestěhovali, dostali jsme se až nad hodnotu přesahující 6 tun. Výkaz nočních přesčasů byl v posledních měsících také až příliš v permanenci. Není proto divu, že si nyní několik kolegů konečně vybere dovolenou. A zaslouženého odpočinku se dočká i vozík, který na svých „zádech“ postupně odvozil veškerý hardware. Dali jsme jej tedy na pár dní do relax zóny, aby si trošku „orazil“.
Stěhování služeb je tedy dokončeno. Ještě po sobě musíme dočistit vyklizené racky, zrušit datové okruhy v CeColo nebo „uklidit“ hardware, který nám po stěhování zbyl. Na řadu pak přijde i zmíněná oslava a další poděkování těm, kteří to tak dobře zvládali. Jedno elektronické DÍKY, ale posílám již nyní.
vozik_na_vysku