21, voko bere

Naše racky v DC TOWER se utěšeně plní, už dávno je pro nás skutečně primárním datovým centrem a postupně se blíží okamžik, kdy začneme rušit služby napojené do DC CeColo, které při stěhování opouštíme.
K úplnému „zhasnutí“ našich racků v DC CeColo chybí přesunout už pouze 21 fyzických serverů, většina z nich jsou managed servery, několik z nich servery dedikované. Pokud půjde vše i nadále podle plánu, poslední servery přesuneme do konce příštího týdne a budou nám k tomu stačit dvě noci. Jedna hned ze dneška na zítřek, další příští pátek, přičemž ta bude tou složitější, protože budeme přesouvat rozsáhlé řešení jednoho zákazníka se silným letním provozem. Vše je ale připraveno tak, aby bylo i posledních 10% provozu přesunuto hladce a bez neplánovaného omezení pro naše zákazníky.
Ještě tento týden dále přeložíme primární datový propoj mezi našimi kancelářemi a primárním datovým centrem (respektive změníme jeho jedno zakončení z CeColo na TOWER). Pomocí tohoto propoje zajišťujeme našim kancelářím spojení do datového centra a konektivitu do internetu. I toto spojení máme zálohováno, konkrétně v těchto dnech tuto zálohu využíváme, aby plánované změny na primárním spoji nezaznamenali ani naši zaměstnanci ani zákazníci.
Na konci příštího týdne budou všechny naše racky v CeColo plné asi tak, jak je to na obrázku níže. Pak už bude zbývat jen odstranit zbytek switchů, PDU, KVM, kabelů jiných non IT technologií. Ale to už bude „pěkná“ bezstresová manuální práce.

g140822002-Nase racky v Cecolo, prazdno