Interní systémy v TOWERu, na SSD a v zzzzimě

Dnešní noc bylo mezi naším starým a novým datovým centrem opět živo. Nemyslím teď všechny ty kočky a zajíce, co se mezi nimi pohybují, ale všechna ta data, systémy, servery, které mezi nimi přesouváme.
V čase od 22:00 do 00:02 jsme přesunuli poslední várku našich Linux VPS serverů, výpadek každého z nich se vešel do řádu vteřin (max. minuty) a znamenal restart všech serverů. U jednoho VPS jsme narazili na příliš velký počet adresářů a výpadek při migraci se u něj natáhl na půl hodiny.
Druhá akce, která dnes v noci, tedy spíše nad ránem, proběhla, byla migrace našich nejdůležitějších interních systémů. Byla v plánu na čas mezi 05:00 a 07:00 a do tohoto okna se skutečně vešla. Měla za následek nedostupnost některých základních systémů, například Zákaznického centra nebo objednávky našich služeb, konkrétně u těchto dvou jste mohli dnes nad ránem narazit na jejich asi 30ti minutovou nefunkčnost. Přesunout 2 000 000 souborů nejde ani na naší rychlé infrastruktuře rychleji. Kromě toho, že se plánované migrační práce povedlo dokončit, je další dobrou zprávou to, že jsme tyto klíčové interní systémy při migraci přesunuli na super rychlé SSD disky. Snad je to dostatečná kompenzace pro všechny, co dnes nad ránem na odstávku našich systémů narazili. Moc se za ní omlouváme.
Poslední dobrou zprávou je, že máme v našem datovém centru, i přes to, že léto venku právě vrcholí, skutečnou zzzzimu. Dokonce se nám ji podařilo zachytit na následujícím snímku. :)

Zzzzima v DC TOWER