Windows admini také ve finále!


Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Dnes dopoledne jsme přesunuli provoz veškerých virtuálních serverů běžících na Hyper-V clusteru do DC TOWER. Díky technologii Hyper-V a sdílené storage jsme mohli plně využít funkcionality Live Migration, která zajistila přesun všech virtuálních serverů z jednoho fyzického serveru na jiný (v našem případě dokonce na jiný v jiné lokalitě), aniž by to znamenalo jakýkoliv výpadek služeb na něm běžících. Tato skvělá funkce z oblasti high-available služeb pod Hyper-V nám při stěhování velmi pomohla.
Akce začala již před několika týdny nákupem nových serverů, ze kterých jsme připravili tzv. „hardwarovou předsunutou linii„. Nové fyzické servery jsme připojili do clusteru a postupným přesunem virtuálních serverů jsme si připravili prostor pro fyzickou migraci serverů. Jednotlivé fyzické servery clusteru jsme postupně převezli do nového datacentra během včerejšího a dnešního dne. Během odstávky jsme provedli i potřebné upgrady (paměť, updaty operačního systému) a také jsme na serverech zprovoznili iDRAC / iLO (dle výrobce HW serveru), které nahrazují KVM konzole a budou pomáhat při vzdálené správě serverů.
Dnešní akcí bylo završeno stěhování služeb běžících na operačním systému Windows Server s virtualizací Hyper-V, tj. všech sdílených hostingových služeb, APS, VMS Windows, ACTIVE 24 e-shopu a systému Vltava2000. Po dnešku jsme již překročili 60tiprocentní podíl provozu z DC TOWER, na zbylých 39% nám zbývá ještě 79 dní. Máme za sebou všechny větší a komplikovanější balíky služeb, ale čeká nás ještě přesun většiny fyzických serverů. Tedy moře práce je ještě před námi.
Z průběhu stěhování Hyper-V clusteru připravili Lukáš a Petr i několik obrázků. Jejich odlehčený tón naznačuje, že stěhovací akce probíhala hladce a bez komplikací. Kluci přesouvali servery do DC TOWER snad rychleji než včera dávali Němci góly Brazilcům! A nikdo u toho ani nebrečel a nezapaloval autobusy … Kluci moc díky za tyhle krásný „sportovní“ zážitky! :)