Švédská kvalita a „okna“ v DC TOWER

Poslední dny, ač jsme se odmlčeli v komunikaci, byly opět stěhovací.
Úspěšné tažení Linuxářů pokračovalo a tak se v noci na dnešek ocitly další služby v DC TOWER. Konkrétně jsme přesunuli provoz všech VPS serverů, které provozujeme pro naši sesterskou společnost, respektive její zákazníky ve Švédsku. Až na jeden složitější případ byl výpadek na jednotlivých VPS v řádu vteřin. Jak to komentoval náš Severský kolega: „Svensk kvalitet, tack!“
Dnes v noci jsme také přesunuli velkou část našich virtuálních managed serverů, tedy již poměrně složitá řešení velmi významných zákazníků. I zde proběhlo vše hladce, většina serverů měla výpadek v řádu desítek vteřin. U dvou serverů byl výpadek delší (15 a 30 minut), museli jsme tam operativně vyřešit problém se sekundárními IP adresami. Zákazníkům jsme se dnes za tuto odchylku od plánu omluvili.
Do stěhování začínají také výrazně promlouvat Windows administrátoři. Dnes mi nahlásili, že mají v DC TOWER připraveno již 5 hyperv serverů, každý z nich se 128 GB paměti, které jsou připraveny přijmout první vlnu služeb na OS Windows, tedy sdílený hosting, VPS, VMS, APS a e-shop řešení. Migraci těchto služeb plánujeme až na začátek července. Chceme ji provést až potom, co přestěhujeme storage a tuto akci máme v plánu příští týden. Na části hyperv clusteru, která běží již v DC TOWER, nyní testujeme první služby. Zajímavostí je, že jeden hyperv cluster nyní bez problému běží ze dvou fyzicky odlehlých lokalit (5 km autem, 3 km vzdušnou čarou, ? km po optickém propoji).
Poslední novinkou, kterou začínáme v našem novém primárním DC zavádět, je důsledné zaslepování volných pozic v racích, tzv. zaslepování prázdných U. Technologií, které v novém primárním DC běží (a generují teplo) postupně přibývá a je tedy nutné dbát na efektivní chlazení. Jak takové zaslepení vypadá je vidět na následujícím obrázku.

Záslepky v racku

Záslepky v racku