DC TOWER předáno do našeho užívání


Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Bez fanfár a šampusu jsme včera převzali do užívání naše nové datové centrum TOWER. Sice jsme si symbolicky přestřihli pásku, ale protože je v podstatě veškeré stěhování před námi, je na bujaré oslavy zatím ještě dost času.
Intenzívní spolupráce na vybavení našeho DC, racků se pomalu chýlí ke konci. Vše důležité je na místě, první switche jsou v provozu. Zbývá odstranit několik málo nedokonalosti nebo nedodělků, ale datové centrum můžeme začít plně využívat. Jsme k tomu i náležitě proškoleni, alespoň většina z nás. Zbylí administrátoři budou doškoleni do týdne a všichni ještě dostanou školení na používání nákladního výtahu, který se bude pro stěhování určitě hodit. :)
Jaké drobnosti například ještě potřebujeme dodělat / dodat, abychom podepsali předávací protokol?
– dodat napájecí kabely definovaných délek, barev a koncovek
– vyměnit vložky zámků a klíče u racků, včetně bočnic
– vyměnit křídlové dveře za posuvné
– dodat a nainstalovat chybějící kartáčové průchodky
– opravit zemnění v jednom z racků
– označit racky čísly
– utěsnit sestavy racků (studené uličky) oproti stěně
– nainstalovat záslepkové čelo do pozic rezervovaných pro InRow chladící jednotky
– zprovoznit měření spotřeby elektrické energie
– zakončit bezpečné a elegantně závitové tyče
– nainstalovat teplotní čidla
– dodat rackové zásuvky (úložný prostor)
– dodat horizontální vyvazovací panely s plastovými oky
– propoje do Dial Telecomu a NIX.CZ
– zprovoznění a zpřístupnění monitoringu
Z uvedených věcí nás nejvíce trápí nedodané napájecí kabely a nedokončené instalace potřebné pro vyvazování kabelů (průchodky, vyvazovací panely). Sice si dokážeme naše zařízení zapojit a výměna a finální vyvázání kabelů lze udělat později, ale zvyšuje to pracnost a také riziko výpadku. Tuto část velmi intenzívně řešíme s dodavatelem, aby neznamenala zpoždění hned na začátku stěhování.