Stav příprav k 20.5.2014


Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Dnes proběhl další kontrolní den v datovém centru TOWER. Kontrolovali jsme plnění úkolů z poslední schůzky a upřesňovali další realizační kroky se zástupci ČRa, ale také firmy Category, která provádí montáž většiny zařízení a bude nám dodávat i veškeré datové kabely.
Většina úkolů byla splněna, racky jsou již zkompletovány a ulička nad nimi zakrytována. Takto vybavené racky by měly bez problémů uchladit příkon do 6 kW, pokud budeme mít vyšší nároky na chlazení, vybavíme naše DC přídavnými inrow chladícími jednotkami, na které máme mezi racky volné místo. Dále je dokončena montáž žlabů pro optické a metalické datové rozvody, pod každým rackem jsou připraveny dvě nezávislé napájecí větve s třífázovým jištěním 3x16A, 230 V. Ještě tento týden budou namontovány lišty s elektrickými zásuvkami, tzv. PDU, a zapojí se do zmíněných větví. Máme rovněž připraveny dva nejdůležitější 10 Gbps propoje, do stávajícího primárního DC a do sekundárního DC. Jejich funkčnost ověříme nejpozději začátkem června. Do konce tohoto týdne také objednáme přesné délky a počty metalických a optických datových kabelů. Dnes jsme provedli měření potřebných délek na místě.
Při dnešní kontrole stavu prací jsme objevili i několik málo detailů, které je třeba předělat. Jedním takovým je umístění vyvazovacích patch panelů na opačné straně racku, než potřebujeme. Drobnost, která se samozřejmě dá velmi jednoduše změnit, ale pokud bychom na ni narazili až při navážení serverů, zpomalilo by nás to v našich stěhovacích pracích. I takovéto nedostatky se mohou při kompletaci vybavení DC stát, kontrolní dny jsou od toho, aby se včas odhalily a odstranily. Do konce května je dostatek času na jejich nápravu a také na další plánované práce, tedy zejména na definované propojení racků optickými a metalickými kabely. Zatím nadále trvá stav, kdy nám nic nebrání zprovoznit začátkem června v DC TOWER naši síť a začít s postupným přesouváním provozu.
Jsme nadále velmi spokojeni se stavem příprav DC a se vstřícností, s jakou se u dodavatelů setkáváme. Pevně věříme, že to tak bude i nadále.