Stěhování datového centra, aneb na každého se dostane

Je tomu téměř 10 let, co jsme přestěhovali datové centrum do DC Sitel, dnešního CeColo. Tehdejším důvodem stěhování byla nekvalitní služba poskytovaná předchozím provozovatelem (GTS) a lepší kvalitativní standard v novém datovém centru. V DC Sitel vše fungovalo skutečně bezvadně, dlouhých devět let jsme byli nadmíru spokojeni a neváhali jsme svoji spokojenost dát najevo. Pak přišla akvizice Sitelu a námi vnímané postupné zhoršování kvality poskytovaných služeb. Zprvu to byly věci neviditelné nebo málo viditelné pro naše zákazníky, třeba jen déle trvající zřízení propoje s telekomunikačním operátorem nebo delší reakční doba na naše požadavky. Kromě těchto drobnějších pochybení se na nějakou dobu zastavil rozvoj datového centra a podle našeho názoru i jeho údržba. To vyvrcholilo v loňském roce několika velikými výpadky (např. tímto nebo tímto), které již služby pro naše zákazníky výrazně negativně ovlivnily a my jsme se rozhodli pro změnu poskytovatele DC. Víme, že přestěhovat datové centrum není jednoduchá záležitost, svoje rozhodnutí jsme tedy skutečně velmi pečlivě zvážili. Se stejnou pečlivostí jsme několik měsíců vybírali nového poskytovatele a s vítězem pak další týdny ladili smluvní podmínky do nejmenšího detailu. Vědomi si toho, že toto rozhodnutí ovlivní naše služby na dlouhou dobu, doufejme, že na delší než 10 let.

Nyní nastal okamžik, abychom oznámili, že novým provozovatelem našeho primárního datového centra budou České radiokomunikace. Vybrali jsme si je zejména proto, že nám nabídli nejvyšší technologický standard za přijatelných podmínek, jejich datové centrum má dostatek volných kapacit pro růst a jejich zájem o nás byl oproti konkurenci znatelně vyšší. DC TOWER splnilo také podmínky přítomnosti českého peeringového uzlu NIX.CZ a možnosti propojení s dalšími internetovými providery. Také smluvní podmínky a garance dodržení kvalitativních parametrů provozu byly ze strany Českých radiokomunikací nejlepší.
Všechny naše služby přesuneme do konce září do Datového centra Tower, které je umístěno pod Žižkovskou věží v Praze. Stěhování provedeme v letních měsících, kdy je provoz nejmenší, dopad na naše zákazníky bude nulový nebo minimální a každý konkrétní přesun budeme náležitě komunikovat. V dalších týdnech budeme o připravovaném stěhování postupně přinášet další informace. Můžete se tak těšit na detaily ohledně výběrového řízení, přesnějším migračním plánu a způsobu, jak migraci provedeme. Určitě také nezapomeneme uvést všechny důležité technické parametry nového datového centra – úroveň TIER, napajecí systém, chladící systém, bezpečnost a monitoring nebo datové připojení, atd. Zcela jistě také přidáme informace o konkrétním vybavení našich racků v naší části datového centra.

DC_TOWER_vysilac