Peníze jsme převezli dnes v noci


Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Poslední týdny se naši datacentroví stěhováci věnovali hodně nocí fyzickým cvičením se servery zákazníků služby Managed servery. Fyzický přesun serverů z DC CeColo do DC TOWER je totiž řádově jednodušší než stěhování centrální SAN, ale o to víc rozehřívá svaly našich borců, procvičí schopnost ovládat mocný nástroj zvaný šroubovák nebo zaměstná jejich oči i mozek rozpoznáváním barev. (nejen na semaforech, ale i při zapojování serveru v DC TOWER, kde rozlišujeme kabely barvami dle účelu využití).
Fyzickému stěhování managed serverů předchází vždy individuální dohoda termínu a způsobu stěhování. A tak někdy stěhujeme v hluboké noci, jindy za poledne, většinou bez asistence zákazníka, ale občas také s jeho osobní účastí. Přesně tak, jak si zákazník přeje. Je pravdou, že naprostá většina managed serverů byla dosud stěhována v noci a bez účasti zákazníka. U všech serverů se snažíme, aby bylo migrační okno určitě kratší než dvě hodiny, většinou se nám daří držet jej po jednou hodinou. Tak tomu bylo i dnes, kdy jsme přestěhovali portál peníze.cz. A tím v podstatě skončilo stěhování pro část stěhováků, co mají na montérkách logo Microsoftu. Skvělá práce, kluci, děkujeme!
Kolegové s tučňákem toho mají před sebou ještě poměrně dost, ale jak je vidět na následujících obrázcích do pomyslného stěhovacího cíle to už ani oni nemají daleko. Prázdné nebo skoro prázdné racky s odběry do 2 ampér není nic, co by je mělo nějak výrazně potrápit. Pokud se nic zásadního nepokazí, dokončí i oni svoji část práce před stanoveným termínem, tj. před koncem září.