Hardwarová předsunutá linie


Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Deprecated: ltrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/webvol14/dn/z60d67s5j77mnnu/tower.active24.cz/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3030

Přípravy našeho nového datového centra vrcholí. Každou chvíli nám přijde zpráva o realizaci dalšího propoje nebo dalších dílčích vybavení racků od našeho dodavatele. My nyní pracujeme na zprovoznění 10 Gbps propoje no NIXu v našem sekundárním datovém centru a na zprovoznění záložního propojení datových center s našimi kancelářemi. Ale o tom budeme detailněji informovat až příští týden, po dokončení těchto prací.
Ke dnešku máme již připraveny první kousky nových „želez“, které již netrpělivě vyhlížejí naše nové datové centrum. A to doslova, protože ze stolu, kde tento hardware máme, je na TOWER krásně vidět.
Servery jsou vybaveny výkonnými 8-core CPU, tj. se započtením hyperthreadingu je v každém k dispozici 32 CPU, což zajistí rychlý běh všem aplikacím. Při podstatně vyšším výkonu mají servery obdobnou spotřebu jako předchozí generace, tzn. poměr výkon/spotřeba se zlepšil a tedy jejich použitím spoříme energii. Servery do Hyper-V clusteru jsou osazeny šesti síťovými kartami, čtyřmi pro LAN, dvěmi pro SAN infrastrukturu, přesně jak to vyžaduje certifikace pro Hyper-V. Na servery budeme migrovat část provozu sdíleného hostingu a pomohou nám s bezvýpadkovým stěhováním pro většinu našich zákazníků. Ale o způsobu migrace, který máme v plánu, zase někdy příště.
Core switche jsou full 10Gbps, tj. všechny porty jsou 10Gbps a budou zapojeny do jednoho virtuálnícho switche pomocí technologie virtual chassis, která umožňuje propojení rychlostí až 128Gbps. Budou tvořit jádro naší LAN v topologii dvojité hvězdy, kterou používá také peeringový uzel NIX. Access switche budou zapojeny jako Top of Rack a kromě 48ks 1GBps portů jsou vybaveny i 4x 10Gbps porty, tedy budou mít 2x 10Gbps uplink a další dva volné porty pro náročnější servery.
Všechny servery i switche budou v novém datovém centru striktně dvouzdrojové, zdroje jsou vyměnitelnými za chodu. Veškerá infrastruktura bude tedy bez přerušení funkční i v případě výpadku celé napájecí větve.